Projekt AntiXeno

Projekt Antixeno

Studenti pracující v projektu AntiXeno  vytvářeli různé sociální spoty. Strávili několik dní na workshopech nesoucí název Movie Days, na kterých se setkali se zástupci ostatních škol, kteří byli do projektu také zapojeni. Workshopy byly zaměřeny na promítání vytvořených sociálních spotů, vzájemnou diskusi a předávání inspirativních nápadů k další práci. Náš studentský filmařský tým natočil tyto snímky Nulová tolerance, Solidarita, Pastelka, Kolektivní vina, Macek, Na čem (ne)záleží

V pořadí druhé Movie Days skončil pro naší školu nádherným úspěchem, neboť se studenti vrátili s oceněním za nejlepší sociální spot! V konkurenci téměř třiceti klipů nejvíce zaujal odbornou i diváckou veřejnost sociální spot "Pastelka" zaměřený na problematiku týrání a zneužívání dětí. Na dalších Movie Days klip „Na čem (ne)záleží“ získal krásné druhé místo a to jen o jeden bod. Ještě větší odměnou však byla nabídka Člověka v tísni, aby náš spot byl součástí filmového festivalu, který tato společnost pořádá.

Na tvorbě spotu Kolektivní vina nám pomáhal kameraman ČT pan Honzík, kterému děkujeme nejen za ukázku profesionální práce, ale také za odvahu, s jakou nás všechny obsadil do svého klipu.

Jednotlivé klipy naleznete ZDE.

O projektu

V květnu 2010 jsme zahájili aktivity spojené s projektem AntiXeno,jehož podstatou je ztvárnění videoklipů zaměřených na primární prevenci rizikových jevů a xenofobie. Naším cílem však nebylo pouze natočit požadované klipy, ale měli jse zároveň k nim připravit metodický materiál. Výsledky naší práce slouží ostatním středním školám v České republice! Do projektu se zapojilo 15 našich studentů. Zároveň jsme vyhlásili školní kolo soutěže o nejlepší logo projektu.

Informace o projektu zde: www.antixeno.cz