Malé granty 5

Popis projektu

Naše škola byla vybrána mezi deset nejlepších škol z celé České republiky, které se zúčastnily projektu „Malé granty 5“. Jednalo se o společný projekt občanského sdružení Aisis a společnosti T-Mobile „Ukážeme studentům, jak si splnit své sny“.

T-Mobile věnoval v rámci projektu „Malé granty 5“ naší škole 66 000,- Kč na realizaci studentských projektů. Studenti sami navrhli, připravili a zrealizovali studentské projekty se sportovní, kulturní, sociální a vzdělávací tématikou. Studenti dostali peníze přímo do ruky a měli tak šanci uskutečnit si své sny a plány. Koordinátorkou projektu na naší škole byla paní Ing. Štěpánka Dlouhá, která studentům pomáhala s psaním žádosti o grant a následně i s přípravou a realizací projektu.

Každá škola prezentovala svůj kobercový nálet a tím zahájila projekt "Malé granty 5" v budově T - Mobile v Praze.  V rámci projektu byly realizovány tyto studentské projekty:

• „Kultura má zelenou“
  • „Kdo si hraje nezlobí“
  • „Držme se“
  • „Letem televizním světem“
  • „Střel si do svého učitele“
  • „Na den z nemoci ven“
  • „Násilníkům vytřeme zrak“
  • „Rodiče nenahradíme – srdcem, ale pohladíme“
  • „Den s Elle“

Níže jsou stručně popsány uskutečněné studentské projekty.

„Na den z nemoci ven“

V rámci projektu „ Na den z nemoci ven“ studenti nakoupili deskové hry pro malé pacienty dětské psychiatrie v Liberci a strávili s dětmi jedno odpoledne a zpříjemnili jim tak nemocniční pobyt. Výjezd se velmi vydařil studenti a jejich svěřenci byli velmi spokojení.

"Rodiče nenahradíme, srdcem pohladíme"

V pondělí navštívili studenti dětský domov a začali realizovat svůj projekt "Rodiče nenahradíme, srdcem pohladíme". Tento projekt předložila za svou třídu Veronika Křížová a společně s dětmi z Dětského domova v České Lípě začali fotit kalendář na rok 2012.

Projekt "Násilníkům vytřeme zrak"

V rámci projektu studentky naší školy absolvovaly kurz sebeobrany pod vedením trenéra Pavla Znamenáčka. Studentky se zde naučily zvládnout základní rizikové situace při setkání s případným agresorem.

"Den s ELLE" - návštěva redakce

V rámci jednoho z projektů se studenti SPoSŠ vydali do pražské redakce časopisu ELLE, kde je čekala šéfredaktorka časopisu paní Andrea Běhounková, která studentům popsala chod redakce a přípravu čevencového vydání ELLE. Dále studenti navštívili ateliér, kde se právě fotografovala džínová móda.