Soutěže

Aktuální soutěže školního roku 2016/2017

Aktuální soutěže školního roku 2016/2017 naleznete v aktualitách v úvodu webových stránek zde.

Studenti píší projekty

Studenti 2. ročníku sestavují projekty financované z evropských fondů. V rámci soutěže Navrhni projekt, vyhlášené Eurocentrem, mají studenti za úkol rozhlédnout se kolem sebe a navrhnout možné zlepšení financované evropskými penězi. Studenti v jednotlivých týmech vymýšlejí velmi zajímavé projekty. Na těchto fiktivních projektech mají možnost si vyzkoušet, jak napsat projekt financovaný z fondů EU.

Ideální banka 21. století

Naše škola je tradičním účastníkem celostítní soutěže studentů středních a vysokých škol - Ideální banka 21. století. V minulém roce studenti obsadili krásné 4. místo se svým spotem. Eseje obsadili 14. místo.

Prezentiáda

V rámci předmětu Rétorika se studenti zúčastňují soutěže Prezentiáda. Již několik set v řadě obsazují první a druhá místa v krajském kole. I letos postoupili do celostátního finále, kde reprezentovali naší školu.  Tým „Spošáci“ prezentoval kontroverzní problematiku imigrantů a obhájil krásné 1.místo. Tým „Bread from SPoSŠ“ si zvolil téma Kde domov můj a obsadil 2.místo, těsně za svými spolužáky. Porota složená ze zástupce krajského úřadu, profesora z Technické univerzity v Liberci, zástupce Microsoftu atd. hodnotila nejen prezentační, rétorické dovednosti a verbální projev, ale také tvorbu PowerPointových prezentací a argumentačních dovedností.

Školní časopis roku

JIž několik let se školní časopis Spošák umisťuje v soutěži Školní časopis roku na předních příčkách krajského kola, díky kterému jsme i letos nominováni do celostátního kola, které se koná v Brně.